Omlouvám se

26. února 2012 v 17:28 | Blonde |  WRITING
Slibovala jsem hory doly, ale skutek utek. Nic jsem nepřidala. Snažila jsem se udělat video, ale vždycky mi přišlo strašně kostrbaté a já v něm říkala samé nesmysly, protože (a teď se dostáváme k TT) mluvit umím asi tak jako malé dítě (:D). A slibuju, že se polepším. Sem na blog chci dávat pouze to kvalitní a toho vážně není tolik jako toho ostatního :D
Trochu přemýšlím, že se sem přemístím úplně...Co by jste na to řekli? Že bych na blog ange.blog.cz tolik nechodila (spíš vůbec).

(smile and the world will smile back)
ps: ten udivený výraz na koni :DDNe, teď vážně. Ve škole nás naučí číst, psát, počítat a potom smysly i nesmysly o přírodě, fyzice, chemii. Na co mi v životě bude, že dokážu spočítat odpor v rezistoru, když se stanu zubařem? Že znám druhy zájmen, když se stanu pilotem? A proč by měl účetní znát nazpaměť periodickou soustavu prvků?
Ano. Od toho je základní škola, od každého odvětví nám dá něco, po té se můžeme profilovat na středních odborných a potom na vyšších odborných a vysokých školách. Ale stejně...co gymnázium? Nejraději bych vyškrtla chemii, biologii a fyziku. Vůbec mě to nebaví a fyzice nerozumim. Vždyť nejsem elektrikář? Funguje to? Super, jde v tom proud. Je to v zásuvce a najde to? Noooo, tak tam někde bude problém, ale dál neřešim.
K způsobu, jak nás učí se nevyjadřuju. Nudný a ubíjející. Já jsem dva roky strávila v zahraničí a chodila jsem do školy, která se od českého systému úplně liší. Nebyly tam známky, vysvědčení bylo formou stupnice od 1 do 10 ve všech možných věcech. Učili jsme se pomocí projektů, na matematiku jsme byli rozděleni podle úrovně (hexagons, rhombus a ještě jedni, ale to už si vážně nevzpomenu). Já místo holandštiny ještě dodatečně chodila na angličtinu, díky tomu jsem za rok mohla mluvit a druhý rok už byl v pohodě. Učení bylo zábavné, já jsem na to sice lidově řečeno "pekla", ale i přes to jsem v té hlavě něco měla.
Musím říct, že to mi otevřelo jiný svět, to jsem si uvědomila až dnes. Vykládejte třeťákovi a později čtvrťákovi, jak to je super. Teď to vím. Dostala jsem jiný pohled na svět. Neřešim rasy, národnosti ani náboženství - všichni jsou si rovni. Naučila jsem se tolerovat ostatní...a potom jsem se vrátila zpět do České republiky, kde je ten pohled na svět jiný.
Koukám, že jsem hodně odbočila. To víte. Nostalgie. Na tu dobu vzpomínám ráda, i když jsem jí dřív nenáviděla, teď bych se klidně vrátila.
Co nás teda škola nenaučila? Ten náš "zlatý a úžasný" školský systém. Mluvit. Ano. Mluvit, prezentovat svou myšlenku a názor. Když už se ta příležitost naskytne, tak následuje koktání, plácání pátého přes deváté, nervózní poskakování nebo ticho. Já přímo zbožňuju, když můžu ostatním sdělit svůj názor nebo aspoň přečíst něco před třídou. Vím, že můj projev je otřesný, ale tímto způsobem se učím, protože ve škole se učitelé o náš projev tolik nezajímají. To mě štve. Když třeba máme něco překládat, tak mám problém to sformulovat do česky znějící věty! Nebo když sem natáčím video...raději ho smažu, než to někomu ukazovat, protože to většinou bývá hrozný.
Snad nikdy jsme nediskutovali o nějakém tématu - ono to s naší třídou moc dobře nejde, ale i tak. Máme ve třídě jednoho kluka a ten má úžasný projev a jde na průmyslovku? Škoda, ten by mohl dělat kohokoliv.
Když to tak sleduju, tak naše rodina má k tomu blízko, takže jsem ráda, že si můžu s někým promluvit nebo dostat radu. jenom bych byla ráda, kdyby se debaty s taťkou občas zkrátily z dlouhých přednášek na "obyčejné" mluvení.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 expensive wedding dresses expensive wedding dresses | E-mail | Web | 3. listopadu 2012 v 3:35 | Reagovat

Q. Why did the belt go to jail?
http://www.sentdresses.com/

2 replica tag heuer carrera watches replica tag heuer carrera watches | E-mail | Web | 2. května 2013 v 9:49 | Reagovat

Q. What did the the tie say to the hat?
http://www.latewatches.com/panerai-luminor-marina.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama