Středa 22. února

28. února 2012 v 17:16 | Blonde |  Horse diary
Hurá! Vivat!
Od posledního tréninku uběhl přesně jeden měsíc a dvacet dní. Mně to připadalo jako věčnost. Takže když jsem po té dlouhé době šla jezdit, tak jsem si říkala, že to bude katastrofa prvního stupně a že budu ráda, když budu klusat.
Stáje se více méně změnily, bylo to tam trochu jiné a takové cizí. Jeden výběh se rozkouskoval na víc menších, na cvalovku se nasázely stromy, leželo tam spoustu dřeva. Šla jsem tedy hledat Reinku. Ve stáji nebyla, ve výběhu taky ne....našla jsem jí až v hale, kde už na ní jezdila nějaká holka, tudíž jsem to měla bez práce a rovnou jsem mohla začít pracovat.
Po chvíli dorazila i trenérka a hned se dala do řeči s mamkou. Já tam zatím jen tak chodila a pletla se Miltonovi do cesty, takže se rozhodlo, že budeme jezdit s Miltonem. něco jako dvojtrénink. Musím říct, že to bylo skvělé rozhodnutí. Rea úžasně chodila a poslouchala, měla skvělé tempo a nedělala blbosti.
Chvíli jsem měla problém se v sedle usadit, takže jsem cpala ramena dopředu a předkláněla se, o patách se vůbec nebavím. Potom už to šlo.
Krok, pracovní klus, klus ve stehenním sedu, lehký klus, pracovní cval, prodloužit v klusu, lehký klus bez třmenů, pracovní klus bez třmenů, couvání.
Malý kruh, velký kruh, kruhy zmenšit a zvětšit, vlnovka, diagonála, od stěny ke stěně, ze středu.
Tak nějak by se dalo popsat vše, co jsme dělali, možná toho bylo i víc.
Čekala jsem, že budu končit brzo, protože jak už jsem říkala, tak jsem nejezdila pěkně dlouho a ještě mám nějaký ten kašel. Únava se nedostavila. Jenom vysedět u Reinky její klus, který se podobá šicímu stroji je něco, ale bylo moooc příjemná. Netahala se o otěže, nedělala kraviny, prostě byla zlatá/úžasná/ňuňu/ťuťu/nejlepší. Dokonce si potom sbalovala i hlavu. V hale bylo vždy kolem 3-4 koní, takže člověk ani kůň se nemuseli horečně vyhýbat.
Potom jsem z ní slezla a jedna holka si na ní zajela drezurní úlohu, protože nebylo jistý, jestli Milton nebude mít v den zkoušek svůj den, potom si ještě sedla i na Miltona, ale ten s ní dělal kozelce, takže je téměř jisté, že by jela na ní. Když slezla, tak jsem nahoru hodila Denisku a krokovala, samozřejmě, že odpocku jsem opět dala naruby (to už je ale tradice).
V boxu jsem jí sundala uzdečku a rychle povolila podbřišník, protože tam měla seno a kdyby se nafoukla, tak to zní nesundám. Vzala jsem odpocku a sedlo, vyčistila jí, trochu jí podrbala (ona se však věnovala pouze jídlu), uklidila a šla s mamkou a trenérkou na parkoviště, kde jsme si ještě povídali a jelo se domů
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama